Song to song

Ależ to było nudne. Być może nie byłoby aż tak nudne, gdyby nie fakt mojego wyczerpania. Być może odebrałabym film zupełnie inaczej. Ale traf chciał, że pokaz przedpremierowy przypadł akurat w przeddzień Królewskiego Turnieju Tańców Polskich w Wilanowie, a to wiązało się z mnóstwem przygotowań poprzedzających. Wykończona więc obowiązkami służbowymi, grzecznie powędrowałam do kina obejrzeć film o życiu, miłości, obsesji, zdradzie… I prawie usnęłam…

źródło: teaser-trailer.com

Będzie krótko, bo emocje już opadły. Pozostały tylko notatki z pomarańczowego notesu. Jeśli więc nie lubicie filmów melancholijnych, do przemyśleń, nie idźcie do kina. Wynudzicie się.

Poza dobrą obsadą, która mogłaby stworzyć niezły film, nie było tu nic, co by mnie porwało. Za dużo wątków miłosnych. Trójkąt w zupełności by wystarczył, tymczasem spotykamy tu całą trygonometrię. Przez to produkcja jest przydługa. Pół godziny mniej i byłby punkt więcej. A tak jest 5,5/10.

A dlaczego poszliśmy z M. na ten film?

Zachęcił nas zwiastun, który jak się okazało pokazał sedno filmu. Był lepszy od całości, bo całość to 75 takich trailerów… W zwolnionym tempie. Oglądasz w kółko to samo. Nagrane tak, jakby kręcili Cię koledzy, bardzo naturalistyczne. I to byłoby akurat na plusika.

Skojarzenia

To co nasunęło mi się podczas seansu, to Gra w klasy Cortazara. Czytaliście? Jeśli nie, pokrótce opowiem. Książkę czytasz wg własnego uznania lub zgodnie ze wskazówkami zawartymi pod każdym z ultrakrótkich rozdziałów. Tzn. można śledzić epizody po kolei, można od końca, a można skacząc z kwiatka na kwiatek. Pełna dowolność. Bez względu na moment dołączenia nic nie tracisz. I dokładnie tak jest z Song to song.

3 uwagi do wpisu “Song to song

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s