Get out! Uciekaj!

źródło: www.indiewire.com

W końcu wracam na ścieżkę dobrych filmów. To kolejny, po Kliencie, obraz warty obejrzenia. A już zaczęłam się zniechęcać…

Uciekaj to historia o czarnoskórym Chrisie, który wraz ze swoją białą dziewczyną jedzie w odwiedziny do jej rodziców. Niby nic, a jednak to, co wydarzy się w ciągu kilku najbliższych dni, pozostanie w głowie głównego bohatera na zawsze… Brzmi tajemniczo? Ale tak miało być, bo chodzi o to, byście obejrzeli ten film.

Dawno bowiem nie widzieliśmy nowego spojrzenia na, może nie do końca, horror, ale thriller czy dreszczowiec. W końcu trafił się film, który trzyma w napięciu, mimo, że co i raz przeplatany jest momentami humorystycznymi. Mamy tu do czynienia z dwiema częściami. Pierwsza z nich skrzętnie buduje napięcie, bo przecież zawsze wiemy, że coś musi się wydarzyć. Druga rozwiewa wszelkie wątpliwości co do zamiaru środowiska, w którym znajduje się nasz główny bohater. I ta pierwsza, choć dużo lepsza, byłaby niczym bez tej kolejnej. Faktycznie mogło być tak, że scenarzyści, reżyserzy, czy twórcy przetrzymają nasz trochę dłużej w niepewności. Tak się nie stało. W pewnym momencie już wiemy jaki jest plan i zamiar. Oglądamy jednak dalej, bo chcemy wiedzieć komu się powiedzie. Czy tym dobrym, czy tym złym? I bądź co bądź, koniec jest nieco zaskakujący, bo, przynajmniej ja, spodziewałam się zobaczyć kogoś zupełnie innego.

Poza tym mamy w filmie trzy piosenki. Na wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Charakterystyczne, głośne i w temacie. A nawet i Dirty dancing się pojawia.

Jest fotografia w tle i nachalne lokowanie produktu. Pewnie dlatego, że film jest niskobudżetowy i z obawy o klapę lepiej było tego Canona i Microsofta pokazać. Zawsze lepszy rydz niż nic.

Na koniec ostrzeżenie: po filmie możesz zacząć bać się filiżanek i mieszania cukru w herbacie.

3 uwagi do wpisu “Get out! Uciekaj!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s