L i f e

Miał być Amok na otwarcie weekendu, był Life w sobotę. I w zasadzie wystarczyłoby napisać: odgrzewany kotlet, by wszystko było jasne. Ale recenzja filmowa bez kilku zdań więcej, to nie-recenzja. Będę więc kontynuować. I trochę spoilerować.

źródło: www.this-is-cool.co.uk

Life czerpie ze swoich kosmicznych poprzedników bardzo obficie. Na próżno porównywać go jednak z Grawitacją, Interstellar czy Marsjaninem (choć ten z tych trzech był najsłabszy). Do wymienionych obrazów jest mu bardzo daleko, lata świetlne. Bo to, co w produkcji z Sandrą Bullock i Georgem Clooney’em było nowe, tu staje się wtórne i nieciekawe. Dlatego Life zasłużył na zaledwie 6,5 punktów na 10 możliwych.

Filmy o kosmosie są bardzo widowiskowe. Piękne obrazy, cudowne zdjęcia galaktyki, gwiazd i drogi mlecznej, aż chciałoby się zobaczyć to wszystko na żywo. Ale gdy nagle pojawia się Obcy, tracisz ochotę na cokolwiek. Wtedy wolisz pozostać w kinowym fotelu. Tu jest zdecydowanie bezpieczniej. Wspomniany przybysz jest w tym filmie nieco problematyczny. Już nawet nie chodzi o to, że nie przypomina prawdziwego UFO z X Files, takiego z wielką głową, ogromnymi oczami (niczym z obrazów Bronisława Linke) i chudym ciałkiem. Bo wyobrażenie o przybyszu z kosmosu może być różne. Były przecież Gremliny, Crittersy czy Coś. Jest i Calvin z Life’a. Problematyczny.

źródło: filmgamesetc.com

Oceny nie podwyższa również dobra obsada produkcji. Filmowi nie jest w stanie pomóc nawet sam Deadpool (dosłownie i w przenośni). Męska część aktorskiej rodziny to fajnie zarysowane postaci. Niestety kobiety, nie dość że tylko dwie, to zostały potraktowane po macoszemu. Ich osobowości raczej nie poznamy.

RADA NA PODRÓŻ W KOSMOS: Zabierz ze sobą kapcie, bowiem nigdy nie wiesz kiedy pojawi się jakiś stwór do zdeptania!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s