Prosto z kina: Dziewczyna z pociągu

lisa-kudrowźródło: filmreview.com

Tak! W Dziewczynie z pociągu pojawia się Phoebe z Przyjaciół. Rola bardzo epizodyczna, ale jednak jest. I to tyle jeśli chodzi o plusy filmu…

Żartowałam.

Największą zaletą tego dziwnego tworu jest Emily Blunt. To kolejny raz kiedy ta aktorka daje popis swoich umiejętności. Gra bowiem kobietę z problemami. Zapuchnięta, zaczerwieniona i przepita twarz, luki w pamięci, pijacki bełkot… Tak charakteryzatorzy i scenarzyści oszpecili ładną dziewczynę. I tak dali jej charakterystyczny image. Czy ktoś będzie pamiętał pozostałe niedopracowane (by nie powiedzieć niedorobione) postacie? Ocenę filmu podnosi również ciekawe zagranie reżyserskie, jakim jest fakt, że przez cały film w zasadzie nie wiemy komu kibicować. Nikt nie jest postacią jednoznacznie pozytywną i nikt nie jest w 100% negatywny. Każdy bohater ma swoją mroczną stronę. I chociaż film jest przewidywalny, można go w jesienny wieczór obejrzeć.

the-girl-on-the-train-6Dziewczyna z pociągu nie trzyma w napięciu. Film biegnie swoim monotonnym rytmem. Żadnych zwrotów akcji, żadnych pościgów, żadnych strzelanin… Nawet policja jest taka bez charyzmy. A już pani policjantka, która kojarzy mi się z ćpunką i alkoholiczką z serialu Mamuśka na stróża prawa w ogóle nie pasuje. Swoją drogą to film ról epizodycznych – wspomniany przed chwilą sitcom, Przyjaciele, Różowe lata 70.

W pewnym momencie można odnieść wrażenie, że to nie jest thriller, a dramat psychologiczny – opowieść o trzech różnych kobietach i ich wzajemnej relacji. A do genialnej Zaginionej dziewczyny brakuje mu co najmniej 3 poziomy. Stąd też tylko 7,5 punktów.

dziewczyna_z_pociaguP.S. M. mówi, że książka jest dużo lepsza. Czeka więc w moim stosie innych bibuł na swoją kolej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s