Prosto z kina: Nie oddychaj

dont-breathe2źródło: www.theverge.com

W zasadzie to nie tak prosto z tego kina. Film obejrzany już kilka tygodni temu, ale wolałam pierw Wołyń wrzucić, bo to ważniejszy i lepszy film. Ale Nie oddychaj złym obrazem znowuż nie jest. Dostał od nas 7,5 punktów na 10 możliwych. Przede wszystkim jest to zasługa konceptu. Nie co dzień zdarza się, że nie wiesz któremu z bohaterów kibicować. Żaden bowiem nie jest w 100% dobry, ani nie jest też w 100% zły. Każdy ma inne pobudki motywujące swoje zachowanie. Czy bycie weteranem wojennym upoważnia do bycia potworem? A może ratunek dla młodszej siostry i chęć wyrwania jej z patologicznej rodziny? Ocenę pozostawiam Wam.

Jest oczywiście kilka scen nieco przesadzonych, które znalazły się raczej po stronie minusów seansu. Wspomnę tylko, że chodzi m.in. o chęć posiadania dzieci przez jednego z bohaterów, więcej jednak nie będę spojlerować. Poza tym autor mógłby popracować nieco nad samym zakończeniem…

Nie oddychaj to niezłe kino grozy. Wciska w fotel przez długi czas. Kiedy już masz nadzieję, że wszystko zaraz się skończy, że będziesz mógł odetchnąć, pojawia się kolejny zwrot akcji. Nie złapiesz więc powietrza. Ale idź do kina, albo wypożycz gdzieś na VOD i obejrzyj. Bo warto.

nie_oddychaj

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s