Prosto z kina: Sausage Party

Sausage Party jest animowaną komedią dla dorosłych o jedzeniu (dosłownie), które posiada wszystkie ludzkie cechy i atrybuty, takie jak wiara, nadzieja, miłość, gniew, itp.

Bohaterowie, którymi są paróweczki, bułki, przetwory, soki, bajgle itp. marzą, by zostać wybranym – kupionym przez bogów, czyli przez nas… klientów. Okazuje się jednak, że raj, do którego tak bardzo pragną się udać, nie jest taki, jaki sobie wyobrażali.

sausageparty_cliptweakingźródło: www.fandango.com

W filmie jesteśmy świadkami kryzysów egzystencjalnych, obejmujących kwestie wiary, tożsamości oraz, chyba najmocniej zaakcentowane, konieczności realizacji potrzeb seksualnych (a te przedstawiono bardzo niesmacznie – skoro o jedzeniu już mowa).

Animacja stara się być satyrą na współczesne społeczeństwo, jego konsumpcjonizm, racjonalnie nieuzasadnioną religijność i wiarę w ogóle, kwestie polityczne, a także kwestie seksualne jako (być może) jedyny faktyczny sens życia… Do tego koszyka dorzućmy wyśmianie wszelkich stereotypów rasowych, religijnych i płciowych. Poruszony nawet został wątek konfliktu bliskowschodniego, którego rozwiązanie podsunięte przez autorów pozostawiam do indywidualnej oceny.

W skrócie można powiedzieć, że Sausage Party jest filmem sprośnym, graniczącym z obrazoburczością, do tego jak na komedię – niezbyt zabawnym (a żarty kręcą się wokół penisów, wagin… taki American Pie dla jeszcze bardziej ubogich) i koniec końców, jak już wspominałam: jest niesmaczny. Zwłaszcza finał, w którym jesteśmy świadkami czystej pornografii w wydaniu spożywczym.

sausage_partyNa zakończenie należy się więc Wam szczypta wyjaśnienia. Skoro jest taki zły, dlaczego daliśmy mu aż 4 punkty? Otóż ocena ta została przyznana przede wszystkim za pracę, jaką włożyli w to dzieło jego twórcy. I przemilczmy sam scenariusz, bardziej chodzi o animację i postprodukcję. Tyle.

P.S. Współautorem tejże recenzji jest niezastąpiony M. Sama napisałabym o tej bajce dwa słowa: SAMO ZŁO!

Jedna uwaga do wpisu “Prosto z kina: Sausage Party

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s