Prosto z kina: Jason Bourne

Po dziewięcioletniej przerwie, w czwartej części świetnej serii powracają Jason i Matt. Dobrze, że to znowu oni, bo Dziedzictwo Bourna było totalną porażką. Nie chcę widzieć tego kolejny raz. Natomiast nowy Jason Bourne to dobre kino akcji. Dzieje się sporo, więc cały czas siedzisz podekscytowany i czekasz… Czekasz na wielkie BUM. I zdradzę Ci, że się doczekasz.

Słowa, które charakteryzują film to akcja, akcja i jeszcze raz akcja. Wrażenie robi dynamiczny montaż i brak wypasionych gadżetów. Okazuje się, że agenci CIA nie potrzebują bondowskich atrybutów, tu liczy się przede wszystkim wyszkolenie fizyczne, spryt i doświadczenie. Niestety poza tą energią, fabuła w filmie to taki trochę odgrzewany kotlet. W zasadzie ciągle chodzi o to samo.

Nieco niepokojący jest również człowiek-robot. Bourne. W filmie przydarza mu się tyle, że spokojnie mógłby tym obdzielić cały pluton. Zaczyna przypominać Grahama. No i te teleportacje międzynarodowe i interkontynentalne. Kurcze, albo mają jakiś super ultra mega umiejętności wyszukiwania połączeń, albo trafiają im się zawsze wolne miejsca, albo stworzyli teleporter (chcę to!). Szaleństwo. Podróże też nie trwają u nich specjalnie długo – pewnie maksymalnie 2h… No cóż. Pewnie chcieć to móc.

Na kilka słów zasługuje również Alicia Vikander – taka sierotka w świecie macho. I ta twarz sierotki to tylko przykrywka. Bo jak okazuje się na koniec, to kobieta, która wie czego chce i z dużym powodzeniem dąży do wyznaczonych celów. A ze swoją wiecznie poważną miną przypomina mi nieco Petę Wilson (cudowną Nikitę).

Obraz otrzymał od nas 8 punktów na 10, ale głównie właśnie z powodu tempa i dynamiki zdarzeń. W kinie bawiliśmy się naprawdę dobrze.

jason_bourne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s