Prosto z kina: Łowca i Królowa Lodu

Nie wszystko jest kinem wybitnym, ale czasem idzie się na film w celach czysto rozrywkowych. By obejrzeć ładne zdjęcia. By zachwycić się charakteryzacją i scenografią, albo efektami specjalnymi. I dokładnie tak jest w tym przypadku.

huntsmanźródło: www.filmicafe.co

Łowca i Królowa Lodu to pięknie zrealizowana baśń. Świetna scenografia i rewelacyjna charakteryzacja sprawiają, że ogląda się ją całkiem przyjemnie. To, co obniża ocenę, to narrator dopowiadający niepokazane oraz nadmierna dbałość o szczegóły z pominięciem ogółu. Dlatego tym razem obraz otrzymał 7/10.

Film czasem akcji obejmuje dość rozległy okres, w tym pierwszą część przygód Łowcy. Niestety nie miałam jeszcze przyjemności jej obejrzenia. Co prawda mam jakieś przebłyski scen, ale wydaje pochodzą one chyba z Czarownicy. To jednak bez większego znaczenia, bo zawsze dobrze ogląda się Chrisa Hemswortha, Charlize Theron i Emily Blunt. Ale nawet tak zacna obsada nie ratuje filmu, gdy ten jest tylko ładnym obrazkiem. Tym, na co warto zwrócić uwagę jest damsko-męski krasnoludzki konflikt. Fajna jest też piosenka końcowa, wpada w ucho i go nie opuszcza. W przebiegu akcji brakuje jednak kropki nad i, czegoś, co wstrząśnie widzem.

lowca_krolowa_lodu

Jedna uwaga do wpisu “Prosto z kina: Łowca i Królowa Lodu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s